GENÇ MÜSİAD KONYA RESMI WEB SAYFASI
Müsiad Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Mevlüt TOSUNOĞLU Bey ile "Endüstri 4.0 ve Üretimde Verimlilik"
Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansa MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Mevlüt Tosunoğlu konuk oldu.
19.07.2019 09:20, Cuma

Çok sayıda Genç MÜSİAD üyesini katıldığı konferansta konuşan MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Mevlüt Tosunoğlu, “Bir işletmede işe başlamadan önce, o işe kazandıracaksınız bunu iyi ölçmeniz gerekiyor. İşverenlerin de sizden ne kazanacak, buna bakmalıdır. Mutlaka ama mutlaka yapacağı işler tarif edilmelidir. Artık eskisi gibi şu ustanın yanında başla, işi öğrenirsin mantığı bitmiştir. Bunun için çok okumalı ve çok araştırmalısınız.

Yaşarken iyi bir ayak izi bırakın. Arkanızdan gelen kişi rahat bir şekilde gelebilmelidir. Hedeflerinizi iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Üreticiyseniz daha özgün ve has tasarımlar yapmalısınız. Yapılanı yapmak oldukça kolaydır, mühim olan yapılmayanı yapmaktır. En kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir. Yolunuzu çizin ve o yolda ilerleyin. O yolda doğru kararlar vererek ilerlemek mutlaka hedeflere ulaştırıyor. Hayatınız boyunca asla karamsar olmayın. Yolunuz açık olsun, her ne yaparsanız yapın Allah rızası için yapın.

Gelecek sizlerin elinde şekillenmektedir. Yeni Türkiye’nin gelecekteki en önemli gurur kaynağı siz olacaksınız. Önünüze gelen bütün fırsatları çok iyi değerlendirin. Yapacağınız her işi çok iyi yapmalısınız. İhracatınızı artırın ve yeni pazar arayışlarına girin. Her zaman yeniliklere ve markalaşmaya önem verin” dedi.

Programın sonunda MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Safa Botsalı, MÜSİAD Konya Şubesi Başkan Yardımcısı Mevlüt Tosunoğlu’na hediye takdim etti.

HABER GALERİSİ