GENÇ MÜSİAD KONYA RESMI WEB SAYFASI
Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim ÇOKYÜRÜR Bey ile "Üstün Ahlak, Yüksek Teknoloji"
Genç MÜSİAD Konya Şubesi tarafından düzenlenen konferansa Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür konuk oldu. Çokyürür, Genç iş adamlarına önemli tavsiyelerde bulundu.
19.07.2019 09:08, Cuma

Çok sayıda Genç MÜSİAD üyesini katıldığı konferansta konuşan Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür, sözlerine nasıl mutlu olursunuz cevabını vererek başladı. Çokyürür, “Mutlu olmak isteyenler Allah’ı çokça zikredin. Ancak ve ancak Allah’ı anmakla mutlu olursunuz. Müslümansan Her nefis ölümü tadacaktır. Ölüm bir gerçektir, yaşlı ve genci yoktur. Ne zaman öleceğimizi bilmiyoruz. Ağız tadı bozan ölümü her zaman hatırlayın ve adımlarını ona göre atın.

Söz, her insan için çok önemli olmalıdır. Söz verdiğiniz zaman mutlaka o sözü yerine getirin. Hayatınız boyunca asla ama asla emanete ihanet etmeyin. Ticarette yapamayacağınız şeyler için de sakın söz vermeyin. Ne yaparsanız yapın her şeyi Allah’ın rızasını kazanmak için yapın. Haram yemeğin ve yedirmeyin. Kardeşlerinizle istişare edin. Ehil insanlarla kardeşlik yapın ve istişarelerde bulunun. Yaptığınız her şeyden sorumlusunuz ve her şeyden hesaba çekileceksiniz.   

Yapacağımız işlerden önce istişarelerde bulunun. İstişareye önem verdin ve kararlarımızı bu doğrultuda alın. İstişarelerinizi anne, baba ve eşinizle de yapmayı ihmal etmeyin. İnanın en doğru kararları almanıza yardımcı olacaklardır. İstişare etmek sizi başarıya ulaştıracaktır.

            Ailenize, çalışma arkadaşlarınıza ve MÜSİAD’a önem verin. Her şeye zaman ayırın. Özellikle aile hayatı düzgün olmayan insanlar iş hayatında da başarılı olamaz. Bunun için ailenizi ön planda tutun. İş ve sosyal hayatınızda başarılı olmak istiyorsanız sebebini işlemelisiniz. Hayallerinizi yüksek tutun ve dua edin ” dedi.

 Programın sonunda MÜSİAD Konya Şubesi Gençlik Kurulu Başkanı Safa Botsalı, Savaşan Emaye Yönetim Kurulu Başkanı Salim Çokyürür’e hediye takdim etti.

HABER GALERİSİ