Sosyal Medyada Biz

Haberler & Faaliyetler

Detay

Girişimcilik Serilerimizin İlk Programı ‘Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık Nedir?’ Programımızı Gerçekleştirdik.

27 Aug 2022
Girişimcilik Serilerimizin İlk Programı ‘Girişimcilik ve Melek Yatırımcılık Nedir?’ Programımızı Gerçekleştirdik.

Girişimcilik serilerimiz kapsamında bu hafta Innopark Konya Genel Müdürü Prof. Dr. M. Fatih Botsalı Bey'in "Girişim ve Melek Yatırımcılık" panelimiz ile şubemizde ağırladık.

M. Fatih Bey'in Girişimci ve KOBİ olmanın ülkemizdeki önemi ve yeni Start-up'a başlamanın doğrudan istihdamı arttırmasına  ilişkin gercekleştirmiş olduğu sunumu ile değerli bilgiler edindik.

Ülkemizde doğan Unicorn firmaları beraber inceledik. Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Hindistan'da devletin hazırlamış olduğu politikalar ile girişimlerin nasıl hızlı ve doğru büyüdükleri; bu politikaların ülkemizde nasıl uygulandığı husunda interaktif geçen anlatımlarla üyelerimiz bilinçlendirildi.

Kurum içi girişimcilikten de bahseden Sayın Botsalı üyelerimize de kendi şirketlerinde kolayca uygulayacağı ve firmanın yatırım almasında kolaylık sağlayacak tavsiyelerde bulundu.

Melek yatırımcı nedir, nasıl olunur ve yatırımcının şirketteki yeri hakkında belli başlı konulardan bahseten M.Fatih Bey Melek yatırımcının yatırım yaptığı girişimdeki doğru pozisyonun nasıl olması gerektiği konusunda üyelerimizi bilgilendirdi. 

Avrupa'da ve Silikon Vadisi'nde yaşadığı ve edindiği tecrübeleri bizlerle paylaşan Sayın Botsalı " Türkiye'ye geri döndüğümde ivedi bir şekilde tüm Sanayi Odası ve Ticaret Odası başkanlarıyla toplantı istedim.Heyecanım onları bile şaşırttı." diyerek tecrübeleriyle bize ilham verdi. Türkiye'nin yatırım konusunda Avrupa'ya yaklaşan bir yol izlediğini, bu anlamda girişimcilerin güvenini tazelediğinden bahsetti.

Dijital girişimciliğe de değinen M.Fatih Bey MAVİOKYANUS Projesi'nden de bahsetti. Yazılımda niş alanları tespit ederek bir dünya markası çıkarmanın hem ülkeye hem millete çok faydalı olacağını söyledi. MAVİOKYANUS Projesi ile girişimci ekosisteminde yer alan bir girişimin düşünce aşamasından gelir elde ettiği döneme kadar geçirdiği süreçte girişimciye çizdikleri yol haritasından bahsetti.

Konuğumuza ve değerli üyelerimize programımıza katılımları için teşekkür ediyoruz.

İlginizi Çekebilir

İletişime Geçin

İletişim
Adres : Havzan Mh. Sapanca Sk. No:1/A 42090 Meram/KONYA